Nauka angielskiego przez skype

Jeśli zastanawiasz się, czy kurs przez Skype (lub inny komunikator) faktycznie działa, to tutaj rozłożymy ten problem na czynniki pierwsze i pokażemy jak to naprawdę funkcjonuje. Bez marketingowego blefu, same fakty.

Po przeczytaniu tego krótkiego przewodnika sam/a ocenisz, czy warto spróbować. Bo my i aż 40% naszych obecnych klientów już wiemy co to znaczy (aktualizacja: podczas kwarantanny 100% naszych klientów korzysta z lekcji zdalnych).

 

REALNE OBAWY ZWIĄZANE Z KURSEM ONLINE:

1) brak personalnego kontaktu z lektorem
2) niestabilne łącze internetowe i/lub kiepska jakość połączenia
3) ograniczone możliwości tłumaczenia niezrozumiałych słów i struktur
4) strach przed nieznajomością programu i pogubieniem się w jego funkcjach

 

To są realne zagrożenia, których w żadnym razie nie negujemy – ale znaleźliśmy na nie rozwiązania, które na co dzień stosujemy podczas realizowanych przez nas kursów.

 

SPOSOBY RADZENIA SOBIE Z POWYŻSZYMI WYZWANIAMI:

ad. 1) Pierwsza obawa dotycząca braku personalnego kontaktu z lektorem podczas zajęć w formie online to kwestia bardzo dyskusyjna, dlatego posłużymy się opinią jednej z naszych zadowolonych “zdalnych” klientek:

Po więcej opinii wejdź tutaj: talkersi.pl/referencje 

ad. 2) Kwestię niestabilnego lub słabego połączenia internetowego adresujemy w następujący sposób: korzystamy z wielu programów do nawiązywania połączenia. Nie tylko Skype, ale również Zoom, MS Teams, Whatsapp, Facebook Messenger (jest tam również opcja rozmowy z video). Poza tym, jeśli jakość połączenia będzie niska, lekcja na Twoje życzenie zostanie przeniesiona na inny termin (w żadnym wypadku nie uznajemy jej wtedy za odbytą i nie następuje obciążenie płatnością).

ad. 3) Wspomniane powyżej komunikatory oferują funkcję, o której wielu z nas nie wie – jest to tzw. współdzielenie ekranu. Dzięki tej funkcji Ty jako uczeń widzisz podczas lekcji ekran lektora w czasie rzeczywistym. Lektor zaś ma otwarty notatnik, w którym zapisuje na bieżąco omawiane kwestie. Oprócz tego może pokazać problematyczne struktury za pomocą rysunków (Ach, nasz ukochany Paint!) lub też wyrazić obrazem więcej niż tysiąc słów, czyli np. na pytanie podczas lekcji online co oznacza słowo “elephant” prędko odesłać Ciebie tutaj: http://www.bit.ly/talkersowyelephant

Jak wygląda takie współdzielenie ekranu (z angielskiego: screensharing)? Oto fragment szkolenia dla naszych lektorów, który ujmuje sedno sprawy:

 

ad. 4) Co jakiś czas spotykamy się z obawą związaną z nieumiejętnością obsługi programów do komunikacji online. Proszę się nie bać, bo nie ma czego. Wszystko jest stworzone przez ludzi, dla ludzi. Gdyby te programy nie były łatwe, intuicyjne w użyciu – nie zdobyłyby tak masowej popularności. Ale jeśli okaże się, że potrzebujesz krótkiego szkolenia wprowadzającego w zasady używania danego programu, to nasz lektor z przyjemnością podczas pierwszej lekcji pokaże Ci jak to działa.

 

JEŚLI DOTRWAŁAŚ/EŚ DO TEGO MIEJSCA, ale wciąż nie czujesz się w pełni komfortowo z myślą o lekcjach online, to najlepsze zostawiliśmy na koniec:

  • Ucząc się online oszczędzasz czas na dojazd
  • Oszczędzasz również pieniądze na benzynę/bilet
  • Dajesz sobie szansę na lekcje z obniżonym poziomem stresu – lekcja może przebiegać bez obrazu, tylko z samym dźwiękiem i wspomnianym współdzieleniem ekranu. Dzięki czemu wiesz, że Cię nie widać, co automatycznie odblokowuje pewne zestresowane obszary naszego umysłu i angielski “nagle” staje się prostszy!
  • Masz dużo większą elastyczność i nie ryzykujesz ominięciem lekcji – nieważne gdzie mieszkasz lub aktualnie przebywasz (np. w podróży), lekcja może się odbyć, a Ty zachowujesz ciągłość nauki (kluczowa w robieniu postępów w nauce)

W aktualnej sytuacji, w której wielu pracodawców zachęca do pracy zdalnej lub wręcz oferuje ją wyłącznie w takiej formie, to rozwiązanie doskonale wpisuje się w wymagania aktualnego rynku pracy. A wiemy przecież wszyscy, że kto nie nadąża za rynkiem, ten prędko zostaje za nim w tyle.

To już komplet informacji, które przygotowaliśmy dla Ciebie w kontekście lekcji online z Talkersami. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub chcesz się umówić na lekcję zapoznawczą, skontaktuj się z naszymi doradczyniami ds. kursu, które prędko i konkretnie odpowiedzą oraz pomogą zorganizować kurs dopasowany do Twoich potrzeb.

 

DANE KONTAKTOWE:

DZIENDOBRY@TALKERSI.PL
+48 609 880 727

 

PS W międzyczasie możesz przejrzeć opisy naszych wszystkich lektorów i wybrać tego wymarzonego nauczyciela dla siebie. Sylwetki wszystkich Talkersów znajdziesz tutaj – talkersi.pl/lektorzy.

PS2 Tutaj znajdziesz historie absolwentów, którzy odnieśli sukces językowy – talkersi.pl/absolwenci. Wielu z nich uczęszczało na nasze lekcje właśnie w formie online.

Comments are closed.

Zaufali nam

Napisali o nas

Dane kontaktowe

Odpowiadamy na maile i telefony tak szybko jak to możliwe. Jeśli wolisz porozmawiać na żywo, zapraszamy na kawę do naszego biura w Gdyni: od poniedziałku do czwartku w godzinach 11-19, w piątek w godzinach 10-18.

adres centrali

ul. 10 Lutego 27/1
81-364 Gdynia
(Pozostałe lokalizacje:
Gdańsk, Warszawa, Kraków, Poznań)

dziendobry@talkersi.pl

Na wiadomości e-mail odpowiadamy w ciągu 24 godzin, najczęściej tego samego dnia.

609 880 727

Jeśli nie możemy odebrać (co się bardzo rzadko zdarza), to oddzwaniamy najszybciej jak to możliwe.

Talkersi Talkbook
Logo Talkersi Talkbook

Zostaw swojego maila, żeby odebrać zniżkę, gdy wydamy nasz autorski podręcznik.

Close Pop