Rozmowa o pracę po angielsku - skuteczne sposoby, żeby się do niej przygotować! - Talkersi - Angielski Konwersacje Gdańsk Gdynia Warszawa Poznań Kraków
Przejdź do treści

Rozmowa o pracę po angielsku – skuteczne sposoby, żeby się do niej przygotować!

Rozmowa o pracę po angielsku – skuteczne sposoby, żeby się do niej przygotować!

Zmiany ekonomiczne na świecie stawiają przed nami moc wyzwań! Jednym ze sposobów na radzenie sobie z nimi jest zwiększenie swojej wartości jako pracownika. To bezpośrednio przełoży się na wyższe zarobki. A te? Na większy spokój w naszych głowach 🙂 Żeby to osiągnąć można dopisać do swojego CV: znajomość angielskiego na poziomie zaawansowanym. Ale wiadomo, że przecież nie o samo CV chodzi – później trzeba się jeszcze popisać tą umiejętnością na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli chcesz poznać skuteczne sposoby na to, jak skutecznie przygotować się do rozmowy o pracę po angielsku (nawet, jeśli obecnie w pracy nie masz styczności z językiem obcym) to czytaj dalej!

Co znajdziesz w tym artykule:

> O ile więcej zarabiają osoby o zaawansowanym poziomie znajomości angielskiego? 
> Rozmowa o pracę po angielsku – 5 sposobów jak się do niej przygotować
> Zwroty przydatne na rozmowie o pracę po angielsku

Osoby znające angielski w stopniu zaawansowanym zarabiają nawet o 75% więcej

od osób znających ten język tylko w podstawowym zakresie. W 2021 roku na podstawie Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń (OBW) przeanalizowano wynagrodzenia osób z różnym poziomem znajomości języka angielskiego.

Nie od dzisiaj wiadomo, że umiejętność mówienia po angielsku powoli przestaje być atutem, a zaczyna być koniecznością w dużej ilości branż, dlatego wyniki nie są zaskakujące. 

Osoby oceniające swoją umiejętność mówienia po angielsku na “zaawansowaną” zarabiają od 40% do nawet 75% więcej od osób z “podstawową” znajomością angielskiego. Różnica jest ogromna! 

To co, też uważasz, że już czas dołączyć do grupy ludzi oceniających się jako “zaawansowanych”? 

Rozmowa o pracę po angielsku
5 sposobów jak się do niej przygotować

Jeśli do tej pory nie miałeś w swojej pracy styczności z angielskim, pójście na rozmowę kwalifikacyjną w tym języku może wydawać się szaleństwem – nic bardziej mylnego! Mamy dla Ciebie 5 skutecznych sposobów, żeby się do takiej sytuacji przygotować:

📺 Oglądaj i słuchaj materiałów branżowych po angielsku, nawet jeśli nie do końca je rozumiesz

Najważniejsze, czego potrzebuje Twój mózg to osłuchać się z wyrażeniami i składniami charakterystycznymi dla danej branży. W drodze do i z pracy odpal sobie podcast o odpowiedniej tematyce. Jeśli wpadnie Ci w ucho słówko, którego nie rozumiesz – sprawdź co oznacza i wyłapuj je w kolejnych wypowiedziach. W ten sposób szybciej oswoisz się z jego brzmieniem i tym, jak go używać.  

📑 Przygotuj się na różne pytania

Na tej stronie znajdziesz bardzo wiele różnych pytań, które mogą paść na rozmowie kwalifikacyjnej po angielsku, wraz z podpowiedziami jakich odpowiedzi powinieneś unikać. Zaangażuj w rozmowę przyjaciela/członka rodziny/partnerkę/partnera i prowadź z nimi dialog – od razu poćwiczysz rozmowę o pracę po angielsku na żywo!

🗺 Wspomóż się mapami myśli, aby jeszcze lepiej zapamiętać słownictwo i potrzebne zwroty

Na większości rozmów segmenty o których rozmawiasz z rekruterem się powtarzają. Są to pytania o wykształcenie, doświadczenie zawodowe, umiejętności, mocne strony, hobby. Zbuduj sobie mapę myśli opartą o te segmenty i dodaj do niej informacje o firmie (warto, żebyś wykazał się znajomością potencjalnego przyszłego miejsca pracy). Pozwoli Ci to poukładać sobie różne informacje i ułatwi udzielenie odpowiedzi już w trakcie trwania “interview”. Ten artykuł wyczerpująco omawia budowanie mapy myśli na rozmowę kwalifikacyjną (i jest po angielsku!): https://www.ayoa.com/ourblog/8-tips-for-interview-success-using-mind-mapping/

🙋🏼‍♀️ Umów się na zajęcia z lektorem 1:1

W Talkersach dobieramy lektorów pod zainteresowania kursantów. Jeśli pracujesz w księgowości i potrzebujesz osoby do rozmawiania na “księgowe” tematy – nie ma sprawy! Znajdziemy dla Ciebie odpowiednią osobę, która ma bogate słownictwo i wiedzę o branży, która Cię interesuje. Z Twoim lektorem możesz również przećwiczyć na żywo rozmowę o pracę po angielsku lub przygotować się do prezentacji.

🤜🏼🤛🏼 Weź znajomego i umów się na lekcje 2:1

Ta opcja jest świetna z dwóch powodów! Po pierwsze – oszczędzacie pieniądze (duety w Talkersach są tańsze dla każdej osoby, niż zajęcia indywidualne). A po drugie – jeżeli namówisz na takie zajęcia znajomego z pracy, to zyskujesz kolejną osobę z którą możesz ćwiczyć specyficzne, branżowe słownictwo! Zarówno na zajęciach, jak i po nich – może raz w tygodniu zdzwaniajcie się na 30 minut na firmowe ploteczki? 

Angielskie zwroty przydatne na rozmowie o pracę po angielsku

Jeżeli już się odważyłeś, wziąłeś byka za rogi i dostałeś zaproszenie na rozmowę o pracę po angielsku… to serdeczne gratulacje

Ostatnia prosta to przygotowanie sobie paru fajnych zwrotów, którymi podkreślisz swoją znajomość angielskiego przy rekruterze. Nie chcemy, żeby te zwroty były zbyt skomplikowane, żeby nie brzmiały sztucznie, ale zależy nam na tym, żebyś pokazał coś więcej, niż “I think” i “I want”. Poniżej wyselekcjonowaliśmy dla Ciebie 10 zwrotów, które na pewno przydadzą Ci się podczas rozmowy o pracę!

 1. In my previous position I was responsible for…
  Na moim poprzednim stanowisku byłem odpowiedzialny za…
 2. I am good at multi-tasking/working under pressure…
  Jestem dobry w multitaskingu i pracy pod presją…
 3. My strengths are/is my ability to solve problems/ at presenting/ elevated communication skills…
  Moje mocne strony to zdolność do rozwiązywania problemów/ umiejętność prezentowania/ wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne…
 4. I have worked for several companies including…
  Pracowałem dla kilku firm, w tym…
 5. I successfully managed/controlled/created…
  Z powodzeniem zarządzałem/kontrolowałem/tworzyłem…
 6. In my current job I carry out many important duties/tasks.
  W mojej obecnej pracy wykonuję wiele ważnych obowiązków/zadań.
 7. I find that the best way for me to…
  Zrozumiałem, że najlepszym sposobem dla mnie na…
 8. I’ve come to a conclusion that the only way to advance my career is by developing in this line of business.
  Doszedłem do wniosku, że jedynym sposobem na rozwój mojej kariery jest rozwój w tej branży.
 9. I believe it’s fair for me to expect…
  Uważam, że mogę oczekiwać…
 10. Thank you for taking your time to meet me. In case you need anything else from me, I’ll be happy to meet again.
  Dziękuję za poświęcony czas. Jeśli będzie Pan/Pani potrzebować jeszcze czegoś ode mnie, chętnie spotkam się ponownie.

Może nam się “wydawać”, że te metody działają…

… ale 9 lat naszego doświadczenia w nauczaniu i niezliczone opinie naszych kursantów pokazują, że to prawda! Wszyscy są również zgodni co do tego, że najszybszym sposobem na przełamanie swoich barier przed zmianą pracy na taką z językiem angielskim, są indywidualne kursy angielskiego.

Materiał, który omawiasz z lektorem, dopasowany w 100% pod Twoje potrzeby i cele gwarantuje sukces na drodze do atrakcyjniejszej firmy, fajniejszego stanowiska i (co najważniejsze) wyższego wynagrodzenia. Więcej informacji o metodzie, dzięki której to po prostu działa znajdziesz tutaj: https://talkersi.pl/o-talkersach/

“Świetna sprawa! Dzięki nauce z Talkersami podszkolilam swój angielski dzięki czemu dostałam awans w pracy. Wcześniej uczestniczyłam w wielu kursach, natomiast żaden nie był tak efektywny jak ten – nastawiony w 100% na moje potrzeby, słabe strony które należy poprawić. Szczerze polecam, zdecydowanie inwestycja w siebie, która się opłaca 🙂” Kamila (opinia na Facebooku)

Zdanie Kamili jest nam bliskie: czas i pieniądze, które poświęcisz na rozwój swoich umiejętności językowych to inwestycja, która w niedalekiej perspektywie przyniesie długofalowy zwrot. Jeśli chcesz rozpocząć swoją drogą do zawodowego upgrade’u już dzisiaj, wypełnij formularz i zapisz się na lekcję próbną.

Trzymamy za Ciebie kciuki!

  Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Talkersi.pl sp. z o.o. z siedzibą w Gdyni, przy ul. Myśliwskiej 20B/5, zarejestrowaną w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Gdańsk- Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem: 0000544763, posiadającą NIP 5862294976, REGON 360825279, zwaną dalej ‘Talkersi.pl’. Przed zaznaczeniem poniższych zgód zapoznaj się z pełną treścią klauzuli informacyjnej, którą znajdziesz TUTAJ
  Copyright 2022 - Talkersi.pl
  Created by
  Talkersów tworzą
  Ci wspaniali ludzie
  IMG_1051-1-scaled
  lektor_angielskiego_NATALIA
  lektor_angielskiego_AGATA
  Adam Janus
  talkersikwadrat-1-scaled
  talkersikwadrat-2-scaled
  talkersiprofilowkib-2-scaled
  IMG_4721
  93873307_511047642921846_6617146848979189760_n-1
  lektor_angielskiego_MICHALINA
  Anna Chychkan
  Iryna Vadan
  lektor_angielskiego_jurek
  talkersikwadrat-21-scaled
  talkersiprofilowkib-17-scaled
  talkersikwadrat-27-scaled
  Aleksander Adamczyk
  talkersiprofilowkib-13-scaled
  lektorka_angielskiego_weronikag
  lektor_angielskiego_piotr
  Bartosz Rozdolski
  lektor_angielskiego_MICHAL
  lektor_angielskiego_KINGA
  Marta Harężlak
  Maria Kravchuk
  lektor_angielskiego_KSENIA
  talkersiprofilowkib-15-scaled
  talkersikwadrat-8-scaled
  lektor_angielskiego_AGNIESZKA-scaled
  Jane Bilyk
  Gloria Zhou
  lektor_angielskiego_KEVIN-scaled
  Michał Gutowski
  lektor_angielskiego_BARTEK
  talkersiprofilowkib-1-scaled
  lektor_angielskiego_BARBARA-scaled
  lektor_angielskiego_JAN
  lektor_angielskiego_SYLWIA
  lektor_angielskiego_KATSIARYNA
  Agata Pyka
  Gosia Chmiela
  lektor_angielskiego_SZYMON-scaled
  lektor_angielskiego_MICHALM
  lektor_angielskiego_FILIPK
  lektor_angielskiego_MARCY-scaled
  lektor_angielskiego_LIAM
  lektor_angielskiego_JULIA
  lektor_angielskiego_ADAM
  lektor_angielskiego_WIKTORJ-scaled
  lektor_angielskiego_KATARZYNA-scaled
  lektor_angielskiego_MICHALINAS-scaled
  Julia Kieloch
  Adrianna Antczak
  Kamila Lyushyk
  lektor_angielskiego_ANZHALIKA
  Magda Kubit
  Andrzej Wasilewski
  Kamila Zając
  lektor_angielskiego_OLAK
  lektor_angielskiego_JULIAA
  lektor_angielskiego_RADOSLAW
  lektor_angielskiego_TETIANAK
  OLIWIA DEMBOWSKA-1
  ASIA-1
  Aleksandra Kalinowska NIE PUBLIKOWAC NIGDZIE POZA WWW
  ZUZIA-kwadrat
  SONIA-1
  Ala
  Natalia
  Ola DzDz
  Karolina Kaminska
  Julia
  Marta Zadrozna kopia
  Lara
  Nikola kopia
  GRAZKA
  ANKA
  Magda_Talkbook_(1)